КИЇВ (QHA) -

Окупація Криму Росією мала на меті не допустити інтеграцію України в євроатлантичні структури, заявив у ефірі Radio Hayat надзвичайний і повноважний посол України у Туреччині у 2008-2016 рр, директор Дипломатичної академії при МЗС України Сергій Корсунський.

— Так сталося, що я вивчав ряд політико-стратегічних документів, які були підготовлені в Російській Федерації цього року щодо майбутніх аспектів зовнішньої політики Росії. Один з них підготовлений Російською радою з міжнародних справ, це такий начебто прогресивний політологічний центр, але до керівництва якого входять і Лавров, і Пєсков, і безліч інших діячів. У цьому документі прямим текстом написано: "Метою анексії Криму було зупинити інтеграцію України в євроатлантичні структури. Ми вирішили таким чином питання, тому що НАТО ніколи не візьме країну, у якої є територіальні претензії".

За словами Корсунського, якщо це перевести з дипломатичної на нормальну мову, то воно звучатиме так: Україна може погодитися з тим, що Крим є російським, тоді в України немає територіальних претензій і вона може далі інтегруватися. Або Україна не погодиться з анексією Криму і тоді ні в ЄС, ні в НАТО її брати не будуть.

Ця думка, так відверто висловлена, підтвердила наше бачення, що насправді Путіна не хвилювали проблеми російськомовних, це все абсолютні дурниці. Він вирішував своє зовнішньополітичне питання перетворення Криму на військову базу. І справді, для НАТО і для Туреччини це серйозна проблема, тому те, що відбувається, не має жодного відношення до народу Криму. Але ми ніколи не визнаємо анексії Криму і будемо рухатися до Європейського Союзу і НАТО. Про це у нас є чіткі домовленості з керівництвом НАТО та ЄС.

Як повідомляло QHA, за час окупації в захопленому Криму російське військове угрупування зросла майже вдвічі, а кількість танків і бойових броньованих машин зросла у 6,8 разів, артилерійських систем — у 7,2, бойових літаків і вертольотів в 2,2, підводних човнів  удвічі.

QHA