ЕР-РІЯД (QHA) -

Чотири країни Перської затоки — Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Бахрейн та Єгипет — офіційно заявили про перегляд і скорочення списку вимог до Дохи, пише Wall Street Journal.

Дипломати зазначених країн оголосили, що замінили 13 конкретних пунктів 6 узагальненими і при цьому не позначили точних термінів їх виконання.

Зокрема, зняті вимоги про те, щоб Доха закрила всю супутникову телевізійну мережу «Аль-Джазіра» і вигнала з країни екстремістів.

Видання припускає, що дана дипломатична ініціатива спрямована на перехід від конфронтації до врегулювання протистояння.

Нагадаємо, 5 червня Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ та Бахрейн розірвали дипвідносини з Катаром, оголосивши йому фактичну блокаду. Дане рішення було мотивоване тим, що катарське керівництво підтримує і фінансує терористичні угруповання і втручається у внутрішні справи інших країн.

Пізніше Катару надали список вимог із 13 пунктів, виконання яких дозволить зняти блокаду, проте в Дохі ці вимоги визнали «нереалістичними» і відмовилися виконувати.

Як повідомляло QHA, у протистоянні з країнами, які оголосили йому блокаду, Катар зумів знайти підтримку США, спішно підписавши зі Сполученим Штатами меморандум про взаєморозуміння в сфері протидії фінансуванню тероризму.

Крім того, у даному конфлікті Катар спирається на підтримку Туреччини.

ФОТО: інтернет

QHA