КИЇВ (QHA) -

Крим знову може повернутися до складу України під тиском міжнародної спільноти. Про це заявив колишній президент України Леонід Кравчук.

Він зазначив, що одного разу Росія вже не змогла впоратися з Кримом і передала його Україні.

— За увесь час Україна інвестувала в Крим більше 100 мільярдів доларів. Хоча росіяни і побудували там міст, але Крим вимагає колосальних витрат. Може настати такий час, що Крим знову під тиском міжнародного співтовариства зможе повернутися в Україну. Це не означає, що це буде швидко, може бути і довго. Все може бути, — зазначив він.

Кравчук також прокоментував теорію, що Крим повернеться в Україну тоді, коли в країні покращиться рівень життя.

— Але в теорію, що якщо в Україні станемо жити краще, ніж живуть в Криму, то Крим повернеться — не вірю. По-перше, я не знаю, коли ми станемо жити краще. По-друге, там 78% росіян. Тому ми маємо дивитися на ситуацію і думати, яку політику застосовувати в Донецьку і Луганську, яка комплексна політика має бути щодо Криму. Ці регіони вже не будуть такими, як були, і це слід пам'ятати, — вважає він.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не має наміру повертати окупований Крим Україні й немає таких умов, які сприяли б цьому. За його словами, в окупованому Криму стався нібито збройний переворот і захоплення влади, тоді як російська армія перебувала там на законних підставах, оскільки на півострові розташовувалася російська військова база.

Джерело: Українська правда

QHA