КИЇВ (QHA) -

Рішення Росії про вихід з 19 грудня 2017 року зі складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін має на меті змусити Україну і міжнародних партнерів до прямого діалогу з бойовиками.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав на своїй сторінці у Twitter.

— Всі дії Кремля спрямовані на те, щоб почалися переговори з їх "підопічними". Але в ляльковому театрі можна говорити тільки з ляльководами. Хоча, може, "Буратіно" став у Москві настільною книгою..., повідомив він.

Нагадаємо, Європейський Союз наполягає на тому, що Росія повинна виконувати свої зобов'язання у зв'язку з заявою Міністерства оборони РФ відкликати своїх офіцерів зі складу (СЦКК) на Донбасі.

Зазначимо, сьогодні, 18 грудня, МЗС Росії проінформувало, що російські представники СЦКК покинуть Україну 19 грудня через "напружену морально-психологічну обстановку".

В українському дипвідомстві вже назвали вихід РФ з СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, і прагненням Кремля зняти з себе відповідальність, як сторони конфлікту, за наслідки збройної агресії проти Української держави.

QHA