КИЇВ (QHA) -

Кремль й надалі шантажуватиме Україну питаннями звільнення заручників, намагаючись використати їх для просування власних інтересів або потрібних Росії персоналій на теренах України.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу Ірина Геращенко на брифінгу.

Перший віце-спікер підкреслила, що українська сторона готова до широких компромісів у питанні звільнення заручників і політв’язнів. Вона нагадала, що декілька місяців тому передала для обміну до Тристоронньої контактної групи у Мінську список росіян, які в Україні засуджені за тяжкі злочини. З цих більш ніж 30-ти росіян, 22 людини написали листа на ім'я Путіна з проханням про обмін.

— На жаль, ми й досі не маємо жодної реакції Росії на гуманітарні ініціативи України. Це свідчить про незацікавленість Росії у своїх громадянах. Кремль, використовуючи делікатну тему звільнення заручників й надалі шантажуватиме Україну і родини заручників, щоб у певний момент виходячи з власних інтересів, передати окремих людей "своїм" людям, — говорить Геращенко.

Геращенко наголосила, що робота з обміну заручників і політв’язнів Кремля продовжується попри спротив з боку РФ.

Зокрема, сьогодні вона зустрілася з уповноваженою з прав людини Людмилою Денісовою, і вони мають інформацію про погіршення стану здоров'я голодуючих Володимира Балуха і Олега Сенцова.

Геращенко також повідомила, що від початку вересня координатор ОБСЄ у гуманітарній підгрупі Тоні Фріш відвідає тюрми, в яких тримають українських полонених на окупованих територіях. Вона наголосила, що Фріш має обов’язково відвідати заручника Станіслава Асєєва, який під тортурами дав «зізнання» у начебто роботі на Україну.

— Я наполягаю, щоб Тоні Фріш на початку вересня відвідав Станіслава Асєєва. За нашими даними, Асєєв перебуває навіть не у СІЗО, а в такому собі концтаборі на колишньому заводі Ізоляція. І усі ці "зізнання" вибиті під тортурами.

Геращенко також висловила побажання, щоб позиція координаторів ОБСЄ у Мінській групі в питаннях пошуку зниклих безвісти та обміну заручників була більш активною. Аналогічне побажання щодо більшої активності вона висловила і в бік Міжнародного комітету Червоного хреста.

QHA