МОСКВА (QHA) -

Перший заступник голови комітету Держдуми РФ з держбудівництва та законодавства Юрій Синельщиков заявив, що рішення київського суду про надання українським слідчим доступу до адміністрації президента Росії не відповідає нормам міжнародного права.

— Дане рішення не відповідає міжнародним правовим нормам. Росія — суверенна держава, про що можна говорити? Вони не тільки в адміністрацію президента, а й до мене до квартири не можуть увірватися. Це політична заява, не більше того, — сказав парламентарій.

Також він уточнив, що український суд може лише звернутися з проханням до російської сторони, яка вже буде приймати рішення про можливість надання інформації:

— Україна може запитувати нас, звертатися до нас із запитом «просимо надати доступ», але це через наший суд треба буде вирішувати у результаті.

Як повідомляло QHA, сьогодні, 22 грудня, Печерський районний суд Києва дав дозвіл слідчому Генеральної прокуратури України отримати доступ до речей і документів, що знаходяться в адміністрації президента Росії.

Конкретно мається на увазі лист, який, згідно з матеріалами слідства, був написаний екс-президентом України Віктором Януковичем президенту РФ Володимиру Путіну. У цьому листі Янукович закликає Путіна ввести війська в Україну, тим самим здійснюючи державну зраду.

ФОТО: інтернет

QHA