КИЇВ (QHA) -

Росія може втрутитися у вибори президента України, щоб зламати європейську єдність і солідарність з Києвом. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

— У наступному році нас, Україну, і багатьох наших партнерів очікують важливі вибори, які визначатимуть темпи і якість нашого розвитку і взаємодії на середньострокову перспективу. І у Києві, і в Брюсселі, і у Вашингтоні, і в абсолютній більшості західних столиць немає ніяких сумнівів про підготовку Кремлем масштабних втручань у виборчі процеси, щоб зламати небезпечну для агресора європейську єдність і солідарність з Україною, внести розкол у трансатлантичний альянс і підтримати популістські, націоналістичні і євроскептичні політичні сили, — написав він.

Виходячи з цього, глава держави доручив Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України провести засідання з приводу протидії втручання у президентські вибори.

— Домовилися з лідерами ЄС та США тісно координувати наші зусилля і взаємодіяти на усіх рівнях. Доручаю Раді національної безпеки і оборони України передбачити окреме засідання з протидії втручання у вибори. Має бути готова загальна з нашими міжнародними партнерами протидія гібридним викликам вільному демократичному волевиявленню наших громадян!

QHA повідомляло, що більше 15% українців готові віддати свій голос на президентських виборах 2019 року за чинного президента Петра Порошенка. Однак лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко лідирує у центральних і частині західних областей України. Її підтримує близько 18% людей. При цьому, у другому турі виборів Тимошенко готові підтримати 30% опитаних, а Порошенка — 23%.

QHA