КИЇВ (QHA) -

Кремль має звільнити політв'язнів, якщо хоче послаблення санкцій. Про це заявив 9 липня на підсумковій прес-конференції президент України Петро Порошенко.

— Кремль платить величезну ціну за свої міжнародні злочини і буде платити, поки не змінить свою поведінку. Щоб показати її (зміну поведінки — ред.), розпочніть зі звільнення нелегально утримуваних українських громадян в Криму і в Росії, — заявив президент України.

Порошенко також висловив подяку ЄС за підтримку України.

— На жаль, це вже четвертий саміт, на якому ми маємо обговорювати грубу російську агресію. І я дуже вдячний, що з часу нападу Росії на Україну в лютому 2014 року ЄС консолідував свою роль як гаранта суверенітету і територіальної цілісності нашої країни, — повідомив Порошенко.

Як писало QHA, під час ХХ саміту Україна – ЄС були узгоджені подальші кроки України щодо євроінтеграції.

Нагадаємо, 5 липня Європейський Союз вирішив продовжити дію антиросійських санкцій ще на півроку, тобто, до 31 січня 2019 року. Згідно з рішенням, санкції мають на увазі обмеження доступу до ринку Євросоюзу для п'яти основних російських держкомпаній та їхніх дочірніх структур, а також для трьох російських енергетичних компаній і трьох оборонних структур. Також санкції забороняють цим компаніям експортувати до країн Євросоюзу озброєння і товари військового призначення, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

QHA