МОСКВА (QHA) -

Російська влада прокоментувала указ президента України Петра Порошенка, який запускає дію спеціальних економічних санкцій. Зокрема, передбачається заборона доступу до соціальних мереж «ВКонтакты» і «Однокласники», а також до всіх сервісів «Яндекса».

Серед інших з приводу санкцій висловилася офіційний представник МЗС Росії — одіозна Марія Захарова, відома своїми різкими і нетактовними коментарями, передає російське видання «Комерсант».

— Київський режим використовує всілякі силові методи впливу на своїх громадян: від заборони музики і літератури до військової агресії проти свого народу.

Також заборону російських інформаційних ресурсів прокоментував інтернет-омбудсмен РФ Дмитро Мариничев.

— Це дивний і малозрозумілий акт скоріше не інформаційної, а економічної агресії. Заборона ця також схожа на будь-які товарні війни, і б'є як по бізнесу російських компаній, послуги яких не будуть представлені на Україні і вони недоотримають прибуток, так і по українським користувачам, які не зможуть ними користуватися, а компанії — не зможуть розміщувати рекламу.

На питання про те, чи планують у Кремлі прийняти відповідні санкції проти України, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відповів:

— Ще не готовий вам сказати. В Україні не так багато якихось потужних інформаційних ресурсів, що користуються популярністю в російськомовному просторі. Ми дуже уважно відстежуємо ситуацію і, звичайно ж, не забуваємо про принцип взаємності.

Як повідомляло QHA, 16 травня Петро Порошенко підписав указ №133 / 2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 роки про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

ФОТО: інтернет

QHA