АНКАРА (QHA) -

Російська сторона намагається використовувати питання українських політв'язнів для того, щоб розхитати ситуацію всередині України, повідомили турецькій службі QHA у посольстві України в Туреччині.

— Очевидно, що російська сторона намагається використовувати питання українських політв'язнів на території РФ і в окупованому Криму, як і питання українських заручників, які перебувають у полоні підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі, щоб розхитати ситуацію всередині України. Власне кажучи, зараз Москва скеровує багато зусиль і на багатьох напрямках саме з цією метою, — йдеться у заяві українського посольства.

Відповідаючи на запитання щодо обміну російських громадян на українських політв'язнів у РФ, в посольстві зазначили, що Москва не поспішає відповідати на подібні ініціативи.

— 16 серпня український омбудсмен Людмила Денісова зазначила, що 22 громадянина РФ, які перебувають у місцях позбавлення волі в Україні, направили свої звернення до президента РФ Путіна з проханням включити їх до списку обміну на українських політичних в'язнів у Росії. Українська сторона готова до такого обміну. Але Москва мовчить. Мовчить вона і у відповідь на українську пропозицію провести 21–22 серпня у Мінську в рамках тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей зустрічі омбудсменів двох країн, під час якої українська сторона має намір запропонувати обмін громадян РФ, які перебувають в українських в'язницях, на громадян України, які перебувають в ув'язненні з політичних мотивів на території Росії, — заявили у посольстві.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко готовий помилувати 11 російських громадян, засуджених в Україні за тяжкі злочини, в обмін на звільнення бранців Кремля. Ув'язнені росіяни звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням повернути їх в Росію в обмін на українських політв'язнів.

QHA