КИЇВ (QHA) -

Анексію Криму не слід порівнювати із захопленням Прибалтики (країни Балтії — ред.) у 1939 році, заявив QHA експерт-міжнародник Ігор Семиволос.

За його словами, міжнародна ситуація напередодні Другої світової війни кардинально відрізняється від нинішньої. Тоді, відзначає Семиволос, антигітлерівській коаліції був необхідний союзник.

— У 40-і рр. минулого століття ситуація була іншою. Коли йшлося про початок Другої світової війни, потрібен був будь-який союзник. Зараз ситуація кардинально змінилася, і такої дилеми, яка стояла перед демократичними країнами, зараз немає, — сказав він.

Коментуючи слова держсекретаря США Майка Помпео, що РФ може повернутися до міжнародного співтовариства, не повертаючи Крим Україні, Семиволос зазначив, що подібні заяви він розглядає як зондування ґрунту і вивчення американцями реакції Москви.

— Зрозуміло, що усі ці питання не президент США не може вирішувати одноосібно. Йому необхідна політична підтримка Конгресу. Трамп хоче розпочати торги, і до початку цих торгів йому потрібні певні умови, — зазначив він.

Експерт резюмував, що подальша доля Криму залежить від України, як суб'єкта міжнародного права.

Нагадаємо, радник глави Білого Дому Джон Болтон заявив, що Москва і Вашингтон домовилися зберегти розбіжності щодо Криму. Він зазначив, що сторонам не вдалося досягти згоди у цьому питанні.

Нагадаємо, раніше американський сенатор Роберт Портман на брифінгу в Києві заявив, що Сполучені Штати Америки продовжуватимуть запроваджувати санкції проти Росії до тих пір, поки Крим не повернеться до складу України.

QHA