КИЇВ (QHA) -

Окупований Росією Крим щорічно залишають близько 2 – 3 тисяч місцевих жителів. Про це повідомив перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі.

— Є люди, які назавжди виїжджають з Криму, є ті, які повертаються ... Я не хочу бути неправдивим, але якщо говорити про 2 – 3 тис людей на рік, то це може бути близько до істини. Динаміка у тому, що все ж сальдо тих, хто виїжджає з Криму, більше, ніж тих переселенців, які згодом повертаються на півострів, — зазначив він.

Куркчі підкреслив, що через загострення ситуації на Донбасі найближчим часом може зрости кількість внутрішніх переселенців з Донбасу.

— Взагалі-то феномен переселення і динаміка цих міграційних процесів, якщо говорити про Донецьку і Луганську області, залежать від інтенсивності бойових дій. Якщо ми говоримо про загострення ситуації уздовж лінії зіткнення, то, звичайно, найближчим часом кількість людей, які будуть виїжджати з метою гарантувати безпеку своєї сім'ї, буде збільшуватися, — сказав він.

Заступник міністра додав, що в Донецькій і Луганській областях спостерігається велика постійна міграція.

Куркчі зазначив, що за даними ООН, кількість вимушених переселенців в Україні становить близько 1,5 мільйона чоловік.

QHA повідомляло, що у Міністерстві соціальної політики України оприлюднили кількість зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованого Криму і Донбасу. Станом на 23 квітня 2018 року на обліку перебуває 1 мільйон 496 тисяч 713 переселенців.

Джерело: Укрінформ

QHA