КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив у ефірі телеканалу ATR, що відсутність кримськотатарської автономії стала однією з причин анексії Криму.

Нардеп зазначив, що в Конституції Криму були дуже слабкі зв'язки з центром і не були гарантовані рівні права для кримських татар, українців та етнічних росіян.

— Саме ця політика Києва призвела до того, що Російська Федерація так легко захопила Крим, — сказав він.

Чубаров зазначив, що зараз представники Меджлісу кримськотатарського народу займаються підготовкою змін до Конституції України щодо кримськотатарської автономії.

Нагадаємо, раніше лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив у інтерв'ю QHA, що кримськотатарська автономія ускладнила б анексію півострова.

За його словами, оскільки кримські татари не були при владі, усі структури Криму на 90% виявилися колабораціоністськими.

Раніше перший президент України Леонід Кравчук заявив, що вважає створення кримськотатарської автономії після деокупації Криму відновленням історичної справедливості у відношенні до корінного народу півострова.

QHA