СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Громадський рух «Кримська ідея» має намір розгорнути національний рух на анексованому півострові.

Як повідомляється, з цією метою рух має намір об'їздити увесь півострів і проводити зустрічі у регіонах.

За словами активістів, в умовах заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму «діяльність кримськотатарського національного руху має активізуватися і не дозволити зовнішнім силам змінити демократичні, волелюбні переконання кримськотатарського народу».

За словами правозахисника Абдурешита Джеппарова, не можна допустити пасивності більшої частини кримськотатарського народу.

— У сучасному Криму серед кримських татар чимало активістів, але при цьому не можна допустити пасивності з боку більшої частини кримськотатарського народу. Тому актуальним завданням «Кримської ідеї» є активізація діяльності кримськотатарського національного руху, а метою — відродження його на колишньому рівні, коли нам також доводилося боротися за свої права і свободи, — сказав правозахисник.

Як заявив активіст Ролан Османов, активісти «Кримської ідеї» «виїжджатимуть і проводити зустрічі на місцях».

— Будемо збирати людей на дому, як це було у нашій недалекій історії. Пам'ятаю, як в будинку моїх батьків регулярно збиралися служби перевезень і обговорювали нагальні питання. Тепер цю практику потрібно відроджувати, як і відроджувати кримськотатарський національний рух у наш час — період суворих викликів всьому кримськотатарському народу в Криму, — сказав Османов.

Раніше QHA повідомляло, що активісти з різних регіонів анексованого Криму заявили про створення нової громадської організації «Кримська ідея».

Таке рішення було ухвалено 27 травня на зборах у місті Білогірськ.

Джерело: Крым.Реалии

QHA