СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольні російським окупантам колаборанти не мають наміру виконувати рішення Міжнародного суду ООН і відновлювати діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на півострові. Вони продовжують звинувачувати представницький орган кримських татар у «екстремістській діяльності». Так випливає з заяви «голови комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян уряду Криму» Заура Смирнова, якого цитує російське агентство «РІА Новини».

— Меджліс заборонений через екстремістську діяльність, тому рішення суду переглядатися не буде. Зворотного ходу немає. Ми не підемо на те, щоб під тиском ззовні дозволити діяльність організації, яка дискредитована своїми лідерами, які посіли ворожу позицію відносно до кримчан.

Смирнов вважає, що кримські татари «не потребують сумнівного заступництва ззовні» і «мають можливість інтегруватися у соціально-політичний простір Російської Федерації».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів відносно Росії за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

Як заявила представниця української сторони в суді Олена Зеркаль, Україна очікує, що Росія невідкладно почне виконувати рішення суду, і закликає міжнародне співтовариство притягти РФ до відповідальності в разі його невиконання.

ФОТО: інтернет

QHA