СІМФЕРОПОЛЬ/АКСМЕДЖИТ (QHA) -

Приватизація південнобережних санаторіїв «Дюльбер», «Ай-Петрі» і «Місхор», що була запланована на IV квартал цього року, перенесена на першу половину наступного року. Прогнозний план приватизації на 2016 рік сьогодні затверджений на засіданні окупаційного уряду Криму.

Планується, що після перетворення в держтовариства державні пакети акцій трьох кримських санаторіїв будуть виставлені на продаж у I-II кварталі наступного року, передає kafanews.com.

Крім них, в план приватизації включені державні пакети акцій євпаторійських пансіонатів «Космос» (9,24%) і «Хвиля» (38%), сімферопольських ТОВ «Комплект-буд» (16,25%) і ТОВ «Будкомплект» (49 , 2%), ТОВ «Колективне підприємство «Агропроменерго» в райцентрі Радянському (8,05%), ТОВ« Туристичний центр «Аян-Дере» в Сімферополі (25%), ТОВ «Джанкойський Райсількомунгосп» (34%).

Шляхом продажу на аукціоні в 2016 році планується реалізувати 16 об'єктів - комплексів нежитлових будівель та недобудов.
Нагадаємо, влада Криму вирішили продати три захоплених українських санаторії - «Ай-Петрі», «Місхор», що належать Укрпрофоздоровниці, і санаторій «Дюльбер», що належить апарату Верховної Ради України - за дуже демократичними цінами: за 4 млн рублів.

Як відзначають експерти, продаж даних санаторіїв за такою низькою ціною - це, по суті, передача їх в руки своїм людям.
- Реальна ціна цих об'єктів - від 2 мільйонів доларів за гектар забудованої території. Тобто мінімум 59 мільйонів доларів - підкреслює колишній міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв.

Нагадаємо, минулого року окупаційна влада Криму «націоналізувала» майже 250 об'єктів майна українських бізнесменів, переважна більшість яких належать відомому політичному і громадському діячеві Ігорю Коломойському.

 

QHA