КИЇВ (QHA) -

Росія використовує порт "Кавказ", який знаходиться на російському березі Керченської протоки, для обходу санкцій. Про це заявив на прес-конференції головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко, передає кореспондент QHA.

— Це має дуже простий вигляд. Судно з іноземного порту везе вантаж. У нього портом призначення позначений порт "Кавказ". Це Російська Федерація, і ні в яких секційних списках його немає. Далі воно стає на рейді, до нього підходить інше судно, яке вже є у списках порушників, на нього перевалюється вантаж і везе це все в окупований Крим, — повідомив Клименко.

За словами експерта, таким чином з Криму безперешкодно експортується зерно і кальцинована сіль, а також ввозиться сировина для титанового виробництва.

Раніше QHA повідомляло, що Фонд "Майдан закордонних справ", Інститут чорноморських стратегічних досліджень і BlackSeaNews звернулися до Вехровного представника ЄС з іноземних справ політики безпеки Федеріки Могеріні з пропозиціями щодо розширення санкцій на дві суднобудівні компанії РФ, порт "Кавказ", літаки 9 авіакомпаній, які здійснювали польоти на окупований півострів.

QHA