НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Кримськотатарська громада в Америці підтримала акцію біля будівлі Генасамблеї ООН. Учасники мітингу виступили проти політики російського президента Володимира Путіна, який має виголосити промову на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Кримськотатарські активісти хочуть бачити Крим вільним від російської окупації, передає Радіо Свобода.

– Ми прийшли сюди підтримати Президента України і Мустафу Джемілєва за те, що вони борються за відновлення територіальної цілісності України, – заявив один з учасників акції Улькер Османов. – Рано чи пізно це все закінчиться, відновиться історична справедливість, і кримські татари зможуть вільно жити на своїй землі.

На ювілейному 70-му засіданні Генасамблеї ООН Україну представляє Президент Петро Порошенко. 27 вересня Порошенко виголосив промову, в якій звинуватив Росію у військовій агресії й тисячах смертей на українській території. За його словами, Україна щодня витрачає 5 млн доларів на протистояння агресії, хоча могла б вкладати їх у розвиток економіки.

Президент США Барак Обама і президент Росії Володимир Путін своїми виступами на Генасамблеї ООН почнуть так званий тиждень високого представництва. Після цього планується їх особиста зустріч.

Фото: Радіо Свобода

QHA