КИЇВ (QHA) -

Кримські татари як дипломати від України могли б сприяти налагодженню контактів нашої держави з мусульманським світом.

Таку думку в коментарі QHA висловила перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

За словами Джапарової, сприятливим чинником є хороше розуміння кримськими татарами релігійних і культурних традицій мусульманських країн. І саме тому призначення послами до країн тюркського світу кримських татар дозволятиме більш ефективно просувати українські інтереси.

— Кримські татари для України — це є багатство і скарб, який Україна за умови ефективної продуманої політики може дуже ефективно використовувати, наприклад у сфері дипломатії. Скажімо, якщо кримські татари-посли працюватимуть в мусульманських країнах, в тюркських — це вже запорука того, що контакти покращаться. Тому що кримські татари розуміють ці культури, вони розуміють ці традиції. І кримські татари — громадяни України можуть покращувати зв’язки України з ісламським світом, з тюркським світом, до якого належать мільйони людей, величезна кількість держав.

Еміне Джапарова також відзначила, що діяльність кримських татар сприяє і європейському вектору України. Зокрема, ненасильницька боротьба кримських татар проти репресій в окупованому Росією Криму, представляє Україну в очах цивілізованого світу як європейську державу.

— Кримські татари, демонструючи ненасильницьку боротьбу (з російською окупацією), роблять Україну європейською державою. Тобто, сьогодні якщо ми є інтегрованими і є частиною цієї (української) нації, то ми збагачуємо цю націю. Кримським татарам є чим ділитися, особливо в умовах окупації, коли ненасильницька боротьба є одним з ключових опорів на окупованих Росією територіях.

Як повідомляло QHA, минулого тижня у рамках першої Міжнародної україно-арабської конференції з вищої освіти, Таврійський університет ім.В.Вернадського і принц Саудівської Аравії Файсал Ібн Султан Ібн Нассер Ібн Абдель Азіз Аль Сауд підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає створення фонду для фінансування арабських та ісламських досліджень в Україні. 

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз відзначав, що у тюркських народів набагато більше спільного з українцями, ніж в українців з росіянами.

QHA