АНКАРА (QHA) -

Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар закликало ООН засудити намір влади Росії ухвалити новий закон, який регулює вивчення рідних мов у школах РФ.

У повідомленні відзначається, що Державна Дума РФ 19 червня 2018 року схвалила у першому читанні закон про вивчення у школах рідних мов, таким чином зробивши необов'язковим вивчення національної мови в автономних республіках і областях РФ.

У заяві дернека відзначається, що відповідний законопроект суперечить нормам міжнародного права. Так, йдеться про Загальну Декларадацію прав людини ООН, Декларацію про права осіб, що належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин від 20 грудня 1993 року, Декларацію Організації Об'єднаних Націй про права корінних народів, Європейську конвенцію з прав людини. Відзначається, що документ суперечить і законодавству РФ.

Автори повідомлення підкреслюють, що влада Російської імперії, Радянського Союзу і Російської Федерації проводила геноцид і політику асиміляції народів, чиї землі вони завойовували. Так, наводяться дані Великої Радянської Енциклопедії: у 1930 році на території СРСР проживало близько 160 народів, а у 1960 році — 130.

— Політика кремлівського режиму торкнеться і окупованого Криму, який населяють півострів кримських татар, українців. Також постраждають народи Ідель-Уралу, Кавказу, Сибіру, ​​Далекого Сходу, які можуть втратити свою мову. Це перший крок до культурного геноциду, — наголошується у повідомленні.

Раніше активіст антиімперської платформи "Ідель-Урал Боляень Сиресь заявив, що процес отримання корінними народами Росії незалежності — питання часу.

Як писало QHA, член правління Всетатарського громадського центру, колишній політв'язень Рафіс Кашапов заявив, що Росія сприймає поволзькі народи як добриво. Кашапов підкреслив, що переслідування татар на території Росії мають ті ж причини, що й переслідування кримських татар на території окупованого півострова.

Джерело: Kirimdernegi

QHA