КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко розповів, чому російським окупантам може знадобитися кримський міст, який відкрився сьогодні, 15 травня.

— Міст обов'язково знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново залишати наш Крим, — написав на своїй сторінці у Facebook Порошенко.

Він назвав цинічним відкриття Кримського мосту напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу.

За словами глави держави, незаконне будівництво Керченського мосту є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля.

— Однак, незважаючи на марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілої низки міжнародних судових інстанцій підтверджують — тягар скоєного міжнародного злочину для Росії буде тільки зростати. Україна й надалі послідовно захищатиме свої позиції, — зазначив він.

Президент нагадав, що за його дорученням у Міжнародний трибунал ООН з морського права було подано клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема у зв'язку із протиправним зведенням Керченського мосту.

Він висловив жаль, що російська влада намагається втягнути у свої інфраструктурні авантюри і представників європейського бізнесу, прагнучи тим самим відкупитися від міжнародно-правової відповідальності. Президент висловив упевненість, що агресору це не вдасться, і він нестиме відповідальність у повній мірі.

Раніше QHA повідомляло, що Путін відкрив Кримський міст.

Глава держави-окупанта сів за кермо вантажівки «КамАЗ» і очолив колону вантажівок. Повноцінний автомобільний рух мостом через Керченську протоку буде запущено 16 травня.

QHA