КИЇВ (QHA) -

Завод «Кримський титан» в окупованому Криму не призупинив роботу. Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА) Андрій Гордєєв.

— Завод не закрили, він працює. Ми вчора були там з міністерською комісією, оглядали кислотонакопичувач, який, як вказували, нібито є причиною події. У результаті, на 99% ми впевнені, що це все ж таки викиди від роботи діючого підприємства «Титан», а не від кислотного накопичувача, який від «Титана» розташований у 43 кілометрах і східніше, — зазначив він.

Гордєєв підкреслив, що комісія оглянула понад 800 дітей у Херсонській області, 16 з них направили на обстеження в обласну лікарню.

За даними голови Херсонської ОДА, біля адмінмежі постійно проводять дослідження повітря, перевіряють вміст кислот в атмосфері.

— У нас 6 населених пунктів потрапляють під найближчий вплив заводу «Титан», — це Чаплинський і Каланчацький райони. У разі, якщо підтвердиться необхідність закриття дитячих садків, шкіл, ми зробимо це швидко, ми до цього готові, але чекаємо остаточних результатів, — десь у понеділок.

Викиди хімічних речовин на анексованому півострові тривають, зазначив голова ОДА.

— Люди, які звідти виїжджають, на КППВ розповідають, що там ситуація дійсно серйозна, викиди не припиняються, тривають, вночі особливо це добре простежується. У людей в будинках швидко окислюються та іржавіють металеві предмети. Люди погано себе почувають, — блювота, нудота. Симптоми від кислотного отруєння.

Нагадаємо, раніше самопроголошений глава окупованого Криму Сергій Аксенов повідомив, що влада на два тижні призупинила виробництво на заводі «Кримський титан».

В анексованому Криму вважають, що кислотні викиди в Армянську сталися через те, що біля заводу «Кримський титан» розташоване кислотне озеро, яке накрило випарами територію площею 27 кілометрів.

Джерело: 112 Україна

QHA