КИЇВ (QHA) -

Прокуратурою Автономної Республіки Крим повідомлено про підозру у державній зраді 78 колишнім депутатам Верховної Ради АР Крим і 58 депутатам Севастопольської міської ради. Про це повідомляється на сайті прокуратури Автономної Республіки Крим.

Стверджується, що таким чином прокуратура АР Крим забезпечує безумовне дотримання принципу невідворотності покарання для осіб, які сприяли проведенню 16 березня 2014 року незаконного референдуму, результатом якого стала тимчасова окупація території АР Крим та міста Севастополя.

Прокуратурою встановлено, що в приміщенні Верховної Ради АР Крим 6 березня 2014 року депутатами Верховної Ради АР Крим був порушений закон України, коли була прийнята незаконна постанова «Про проведення загальнокримського референдуму».

На даний момент до суду передано обвинувальні акти щодо 16 осіб, а також у 17 кримінальних процесах отримано дозвіл суду на проведення спеціального досудового розслідування.

Одночасно слідчими встановлюється повне коло осіб, причетних до проведення так званого «референдуму» на півострові, який, у свою чергу, призвів до його тимчасової окупації.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 2 лютого прокуратура Автономної Республіки Крим за результатами проведеного попереднього розслідування направила до суду обвинувальні акти щодо колишніх депутатів Верховної Ради Криму Петра Запорожця, Ольги Ковітіді та Петра Зайцева. За інформацією прокуратури АРК, ці чиновники сприяли окупації півострова Росією та звинувачуються в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч .1 ст.111 КК України (державна зрада — ред.).

ФОТО: інтернет

QHA