СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Провідні ЗМІ Криму і Севастополя отримали лист із Міністерства внутрішньої політики та інформації РК. У повідомленні йдеться про послання міністерству від прокурора Криму Наталії Поклонської, в якому роз'яснюється, що офіційно зареєстрованих у Криму й Севастополі організацій з назвами «Меджліс», «Управління Меджлісу», «Меджліс кримськотатарського народу» не існує.

«Прокуратура Республіки Крим, посилаючись на інформацію Головного управління Міністерства юстиції Російської Федерації по Республіці Крим і Севастополя, повідомляє, що на території республіки не зареєстровані некомерційні організації з найменуванням або частиною найменування «Меджліс», а також «Меджліс кримськотатарського народу», – йдеться в офіційному повідомленні, передає sevastopol.su.

Також прокурор Криму повідомляє, що згідно з даними автоматизованої інформаційної системи обліку некомерційних і релігійних організацій, які розміщені у відкритому доступі на порталі некомерційних організацій, у Російській Федерації зареєстровано всього два громадських об'єднання, які використовують у своєму найменуванні зазначені слова та словосполучення. Це Регіональна громадська організація Меджліс татарських мурз Республіки Татарстан і Регіональний громадський благодійний фонд допомоги народам мусульманської культури та інших етнічних меншин «Меджліс» (Збори) у Москві.

З цього випливає, що Міністерство внутрішньої політики, інформації та зв'язку Криму «настійно рекомендує засобам масової інформації Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя припинити використання в новинних сюжетах, статтях та інтерв'ю найменування або частин найменування неіснуючих організацій».

Зазначимо, що в останні дні Меджліс часто згадували в новинах кримських ЗМІ у зв'язку з продовольчою блокадою півострова, яку ініціювали лідери кримських татар.

QHA