АНКАРА (QHA) -

В Анкарі, на площі Анадолу о 14:00 розпочався мітинг в пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу.

Як повідомляють журналісти QHA, в заході беруть активну участь члени Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар з Анкари, Аксарая, Джейхану, Сакар'ї, Кириккалє, Полатли та інших міст Туреччини.

На одному з плакатів написано: "Народ, Батьківщина, Крим".

Як відзначав генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр, міська влада Анкари дала свою згоду на проведення мітингу.

Сьогодні глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров опублікував звернення до учасників жалобного мітингу в Анкарі.

У своєму зверненні Чубаров зазначив, що кримські татари ніколи не забудуть жертв депортації 1944 року. Разом з тим, народний депутат зазначив, що і сьогодні становище кримських татар продовжує залишатися важким.

Тим часом міністерство закордонних справ Росії закликало своїх громадян не брати участі в траурному мітингу в пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу, який триває в Анкарі.

Відзначимо, 18 травня 1944 року за указом Сталіна кримські татари були депортовані з Криму до віддалених районів Приуралля і Середньої Азії.

У 1989 році депортація кримських татар в СРСР була засуджена і визнана незаконною. У листопаді 2015 року Верховна Рада незалежної України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

Фото: QHA, Kırım Tatar Sivil Toplum Kuruluşları

QHA