КИЇВ (QHA) -

 

Конференція Курултаю кримськотатарського народу продемонструвала, що кримські татари не дозволять окупаційніій владі в Криму створити альтернативні представницькі органи, незважаючи на численні спроби імітувати різні збори й форуми.

Про це в ефірі QHA-radio "Hayat" заявила експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталія Беліцер.

За її словами, кримськотатарський народ може пишатися демократично обраними органами, які не мають нічого спільного з громадською організацією.

— Їх можна порівняти з Саамським парламентом — виборним представницьким органом корінного народу трьох північних країн Європи. І те, що кримські татари розробили процедуру обрання таких органів, означає, що у них є кому доручити говорити від імені усього народу.

 

Відзначимо, Курултай кримськотатарського народу — вищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу, який ухвалює рішення щодо суспільно-політичного, економічного, культурного та релігійного життя народу. Термін повноважень складу Курултаю — 5 років.

 

12 листопада у Києві відбулася конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу.

Під час конференції заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз запропонував виключити з представницького органу кримських татар шістьох членів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою в Криму.

Учасники Конференції підтримали заяву щодо продовження повноважень Курултаю, Меджлісу та інших органів національного самоврядування. Їхні повноваження хочуть продовжити до проведення в Криму нових виборів до Курултаю і обрання нових членів.

20 делегатів Курултаю (включаючи шістьох членів Меджлісу), які підтримали дії окупаційної влади Криму, визнали такими, які порушили принципи, покладені в основу діяльності Курултаю, не виконали рішень Курултаю і Меджлісу, а також порушили українське законодавство.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що головний підсумок Конференції у тому, що запропонували механізм, який дозволяє делегатам продовжити діяльність в умовах окупації, поки не будуть створені умови для складання ними повноважень.

QHA