КИЇВ (QHA) -

 

У Києві сьогодні, 12 жовтня, стартувала міжнародна громадянська кампанія "Liberate Crimea", яка є частиною масштабної ініціативи "Crimea is Ukraine".

Її мета — підтримати звільнення Криму і цілісність України, а також висловити солідарність з кримськотатарським народом.

— Програма спрямована на посилення голосу громадянського суспільства, який закликає до припинення незаконної окупації Криму, — зазначив на презентації кампанії голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

У рамках кампанії хочуть повторити ініціативу "Об'єднані прапором", яку українська діаспора провела цьогоріч. Так, український прапор об'їхав 20 країн на всіх континентах, де є українські діаспори, і прибув до Києва 23 серпня — до Дня державного прапора України.

Організатори планують, що акція з кримськотатарським прапором охопить ще більше країн світу, перш за все — азійських.

Планується, що до Києва прапор повернеться 26 червня 2019 року, до Дня кримськотатарського прапора.

— 16 жовтня до Києва приїдуть представники української діаспори з Австралії, вони візьмуть прапор з собою. За місяць, до 27 листопада, прапор має об'їхати усі великі міста Австралії. Після цього він поїде в Америку і Канаду. Потім буде Аргентина, Бразилія, а далі — Європа і Азія, — розповів активіст Микола Круцик.

 

Як писало QHA, до Дня державного прапора України представники української діаспори передали прапор, який об'єднав українців з усього світу, до Національного музею історії України. До того, як прибути до Києва, український прапор пройшов шлях з Ірландії до Австралії.

QHA