КИЇВ (QHA) -

Заступник голови комітету ВРУ з питань бюджету Віктор Кривенко в ексклюзивному коментарі QHA дав свою оцінку бюджетному процесу, а також озвучив деякі цифри.

— По-перше, я вважаю, що потрібно було голосувати у четвер, тобто, сьогодні. Це допомогло б уникнути ситуації з черговою бюджетною ніччю, проголосувати до кінця необхідні закони і спокійно у четвер ухвалити бюджет. Казали, що не буде голосів у четвер, але, як ви бачите, їх сьогодні вистачає.

По-друге, сам процес у цьому році набагато кращий, у порівнянні з попереднім. На мою професійну думку, цей бюджет краще хоча б тому, що всі бачили ці цифри. 15-го числа бюджет вже був у Верховній Раді і ми спокійно з ним попрацювали. Коли дехто каже, що бюджету не було, то я кажу, щоб читали регламент, за яким необхідні висновки робочої групи. Цей документ був розданий, і представники всіх парламентських фракцій і груп присутні в бюджетному комітеті.

З тих речей, які запропонував я, як представник Народного руху України, пройшло виділення 150 млн грн на кіберзахист у зв'язку з кібератаками на держоргани, про які вже інформували ЗМІ.

17 млн ​​закладено на фінансування української книги, 5 млн грн — на військово-патріотичне виховання, у першу чергу, на «Пласт» і на підтримку інших всеукраїнських подібних організацій. Крім того, по 100 тисяч грн на місяць виділено на оплату тренерів олімпійської збірної, які масово виїжджають з країни.

Нагадаємо, як передавало QHA, Верховна Рада України у ніч на 21 грудня прийняла в цілому підготовлений урядом проект державного бюджету на 2017 рік з дефіцитом 3% і закладеним зростанням економіки також у 3%. За держбюджет-2017 проголосували 274 нардепа при необхідних 226 голосах.

ФОТО: інтернет

QHA