МАДРИД (QHA) -

Конституційний суд Іспанії анулював три закони, які забезпечили можливість проведення референдуму про незалежність Каталонії 1 жовтня.

Пленум Конституційного суду одноголосно прийняв три рішення, які визнали неконституційність і недійсність законів про проведення референдуму про самовизначення, про заклик до референдуму про самовизначення і про призначення членів виборчого об'єднання Каталонії.

Також суд відхилив апеляцію, яку подав уряд Каталонії, на застосування статті 155 Конституції Іспанії (обмеження самоврядування провінції).

Раніше QHA повідомляло, що 29 жовтня у Барселоні (Каталонія) відбувся багатотисячний мітинг проти незалежності регіону. Мітингувальники несли прапори Каталонії та Іспанії, скандуючи: «Пучдемона за грати!».

Нагадаємо, 27 жовтня прем'єр-міністр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори в регіоні.

Раніше парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії.

Рішення про незалежність було обгрунтовано результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн, що мають право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовано.

Джерело: El Pais

QHA