СТАМБУЛ -

Україна закликає до регіонального співробітництва з урахуванням цінностей і принципів демократії, сказав перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів на саміті ОЧЕС у Стамбулі.

За його словами, Київ надає великого значення зміцненню економічного співробітництва в Чорноморському регіоні. Перший віце-прем'єр висловив жаль у зв'язку з тим, що низка пострадянських країн — учасниць ОЧЕС порушує принципи організації.

— З першого дня своєї діяльності ОЧЕС надає особливого значення стабільності та зв'язкам між країнами-учасницями організації. Однак політика деяких держав, що з'явилися після розпаду СРСР, привела до виникнення проблем у регіоні, — зазначив Кубів.

За його словами, з часу проведення останнього саміту ОЧЕС ситуація ускладнилася ще більше.

— Сьогодні Україна зіткнулася з проблемами. Її територія піддається атакам, окупації. Проти Києва ведеться гібридна війна. Тому особливо важливо розвивати співпрацю для зміцнення суверенітету і територіальної цілісності України.

Як можна зберегти регіональне співробітництво на тлі відкритого ігнорування низки принципів ОЧЕС з боку окремих членів організації? — поставив запитання Кубів.

Перший віце-прем'єр закликав країни ОЧЕС не ігнорувати ситуацію, що склалася.

Як повідомляло QHA, за словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, к період головування України в ОЧЕС з 1 липня по 1 грудня (ротація — 6 місяців) ключовим питанням буде розвиток економічного співробітництва в умовах кризи безпеки у Чорноморському регіоні.

Фото і джерело: АА

QHA