КИЇВ (QHA) -

На допомогу українським політв'язням виділено близько 96 млн гривень. Про це 21 липня під час засідання виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар заявив Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юсуф Куркчі, передає кореспондент QHA.

За його словами, гроші у бюджет закладено, але щоб виплатити їх сім'ям політв'язнів, Верховна Рада має ухвалити закон про статус політичних в'язнів.

— Гроші виділено, але відповідного закону немає. Щоб їх виплатити, нам потрібно створити комісію. В Україні немає закону про політичних в'язнів. Тому дуже складно вживати будь-які заходи з надання соціальної допомоги, — підкреслив Куркчі.

Він додав, що відповідний законопроект подали на розгляд Верховній Раді рік тому, але він до цих пір не ухвалений.

Лідер кримських татар, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зазначив, що для вирішення цього питання створять спеціальну робочу групу.

Як писало QHA, у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених волі за політичними мотивами за рішенням органів влади Російської Федерації, і умови та порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг». Співавтором документа є МінТОТ.

QHA