ЄРЕВАН (QHA) -

Лідер протестного руху Вірменії Нікол Пашинян готовий очолити новий уряд країни, заявив його соратник Ален Сімонян.

За словами Сімоняна, Пашинян заявить про своє бажання стати главою уряду до проведення дострокових виборів у парламент. Політик зазначив, що головна вимога після відходу Саргсяна — це обрання Пашиняна на пост прем'єра і парламентські перевибори.

— Новим прем'єр-міністром має стати той, кого обере народ. Природно, виходить, що це Пашинян, — сказав він.

Сам Пашинян розповів вчора про те, що йому під час затримання у СІЗО пропонували, щоб Саргсян пішов у відставку в жовтні 2018 року, проте опозиціонер відмовився. Тоді Пашиняну запропонували, щоб прем'єр пішов за місяць, але і цей варіант не був прийнятий. Третя пропозиція полягала у відставці Саргсяна 25 квітня, проте Пашинян заявив, що «Саргсян має подати у відставку протягом 2 годин».

Тим часом, сьогодні підтвердилася інформація про те, що в день відставки Сержа Саргсяна померла його мати Нора. Як повідомляють ЗМІ Вірменії, Нора Саргсян не підтримувала ідею сина про висунення на пост прем'єр-міністра, враховуючи невдоволення громадян.

Нагадаємо, вчора, 23 квітня прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян пішов у відставку. У тексті звернення Саргсяна, опублікованому на сайті уряду країни, політик визнав свою помилку.

— Нікол Пашинян мав рацію. Я помилявся. Я залишаю посаду прем'єр-міністра країни, — йдеться у заяві.

Вчора жителі Єревана святкували відставку прем'єр-міністра країни Сержа Саргсяна. Люди збиралися поблизу будівлі уряду і перекрили центральні вулиці міста.

Джерело: РБК

QHA