КИЇВ (QHA) -

Україна має намір домагатися відновлення суверенітету над окупованим Кримом за допомогою дипломатичних інструментів, зокрема міжнародних судів. Про це розповів заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв у ефірі телеканалу «112 Україна».

Єлісєєв вважає, що в результаті розгляду позовів у міжнародних судових структурах Російська Федерація відчує свою відповідальність за агресію проти України.

— Ми саме політико-дипломатичним, мирним шляхом будемо повертати Крим Україні. Рано чи пізно це станеться, і ми будемо робити все можливе. Зокрема із використанням інструментів міжнародних судових структур. Ми подали відповідні позови, щоб російська сторона відчула відповідальність за агресивну політику щодо Криму і Донбасу, повідомив представник АП.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов із метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

В матеріали справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA