КИЇВ (QHA) -

Наступного тижня Україна подасть позов до ЄСПЛ з питання українських політв'язнів. Про це повідомив на прес-конференції сьогодні, 26 липня, заступник міністра юстиції України, уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, передає кореспондент QHA.

— Зараз готується нова заява до ЄСПЛ, яка стосуватиметься українських політв'язнів, більшість з яких перебуває в Криму. Заяву подадуть протягом наступного тижня.

Як писало QHA, міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що Україна розглядає можливість подачі до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) комплексного позову проти Росії за системне порушення прав українських політв'язнів, яких утримують в РФ і окупованому Криму. Петренко заявив, що для такого позову необхідна згода родичів політв'язнів.

Відзначимо, з 2014 року Україна подала до ЄСПЛ 5 позовів проти Росії за незаконну анексію Криму і агресію на Донбасі: перша (лютий–вересень 2014 року) і друга (осінь 2014 — літо 2015) «кримські» справи — за порушення прав людини під час анексії і окупації Криму; перша і друга справа за порушення прав людини під час здійснення агресії на Донбасі, а також справа про незаконний вивіз Росією українських дітей-сиріт і дітей-інвалідів з непідконтрольних уряду районів Донбасу в 2014 році.

27 червня 2018 року клопотанням української сторони ЄСПЛ об'єднав провадження за міждержавними заявами України проти Росії у два великих виробництва: щодо Криму і Донбасу. Таким чином, замість п'яти справ України проти РФ в ЄСПЛ залишилося три, оскільки заява з вивезення дітей з Донбасу в РФ залишилася у самостійному провадженні.

QHA