КИЇВ (QHA) -

Міністри закордонних справ Литви та Швеції закликали притягнути до відповідальності причетних до вбивства журналіста Аркадія Бабченка у Києві.

Так, глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс висловив на своїй сторінці у Twitter співчуття родині та друзям Бабченка.

— Шокований, дізнавшись про вбивство російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка у Києві ... Глибоке співчуття його родині та друзям. Ті, хто причетні до цього жорстокого злочину, мають бути притягнуті до відповідальності, — йдеться у повідомленні.

Глава МЗС Швеції Маргот Вальстрем також на своїй сторінці у Twitter наголосила на необхідності притягнути до відповідальності винних.

— Ще один голос замовк. Вражена вбивством російського журналіста Аркадія Бабченка у Києві — це тільки останній серед випадків вбивств опозиційних журналістів в Росії і за кордоном. Важливо, щоб відповідальні отримали покарання.

QHA повідомляло, що у Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка.

В ОБСЄ відреагували на вбивство журналіста у Києві і закликали українських правоохоронців негайно розслідувати цю подію.

У свою чергу, Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за фактом вбивства Аркадія Бабченка. У РФ додали, що не залишать без уваги вбивства громадян Росії в Україні.

Пізніше у Києві поблизу будівлі посольства РФ відбувся пікет у зв'язку із убивством журналіста. На стіни будівлі наклеїли фотографії вбитого Аркадія Бабченка.

Нагадаємо, Бабченко був російським письменником і журналістом, військовим кореспондентом. У грудні 2016 року він заявив про катастрофу Ту-154, і артисти ансамблю імені Александрова, які летіли в Сирію, не гідні жалю. Після цих слів на журналіста посипалися погрози.

21 лютого 2017 року Бабченко повідомив про те, що у зв'язку із неодноразовими погрозами, які надходили на його адресу і на адресу його родини, вирішив тимчасово залишити Росію і переїхав до Праги. З серпня 2017 року Бабченко жив у Києві, а в жовтні минулого року став ведучим програми «Prime: Бабченко» кримськотатарського телеканалу ATR.

QHA