ВІЛЬНЮС (QHA) -

МЗС Литви звернулося до Генпрокуратури країни з приводу повідомлень у ЗМІ про ймовірне порушення литовськими підприємствами режиму санкцій стосовно Росії шляхом продовження діяльності в анексованому Криму.

Про це йдеться у заяві литовського зовнішньополітичного відомства.

— Литва послідовно виконує свої зобов'язання щодо втілення в життя обмежень, які слід застосовувати щодо імпорту товарів кримського або севастопольського походження до Євросоюзу у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя. На думку МЗС, фізичні та юридичні особи Литви та інших держав ЄС повинні беззастережно дотримуватися оголошених ЄС санкцій, а при їхньому порушенні особи можуть бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Як стверджують у відомстві, питання про те, чи порушило конкретне підприємство встановлені санкції, повинні вирішувати правоохоронні органи і суди, керуючись правовими актами ЄС та Литви.

У литовському МЗС також нагадали, що після введення санкцій ЄС проти РФ за анексію Криму серед суб'єктів бізнесу були поширені рекомендації, де було чітко вказано, що діяльність в анексованому Криму і Севастополі обмежується санкціями і тому не може здійснюватися.

— Литва твердо підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ми дотримуємося жорсткої і принципової позиції з приводу агресії Росії проти України і у питанні незаконної анексії Криму.

Назв литовських підприємств, які ймовірно вели діяльність в анексованому Криму, у відомстві не вказали.

Як повідомляло QHA, 19 червня 2017 року Рада ЄС встановила обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією до 23 червня 2018 року.

ФОТО: інтернет

QHA