ВІЛЬНЮС (QHA) -

 

Парламент Литви спеціальною резолюцією закликав Парламентську Асамблею Ради Європи не відновлювати права російської делегації у ПАРЄ.

За ухвалення резолюції проголосували 77 членів Сейму, при цьому жоден з депутатів не виступив проти.

У резолюції висловлюється розчарування у тому, що Росія не виконує міжнародні зобов'язання і "прагне змінити правила Ради Європи, а також скасувати застосовуються щодо неї санкції".

Литовські депутати закликають ПАРЄ не приймати запропоновані Росією правила і процедурні зміни, які дозволяють державі, яка порушила норми організації, відновити права без виконання рішень Асамблеї.

— Рішення ухвалити пропозиції Російської Федерації щодо створення негативного прецеденту для недотримання іншими державами зобов'язань підірвало би надійність Ради Європи як правозахисника, зберігача демократії і верховенства права, могло б створити величезну кризу авторитету цієї міжнародної організації, — йдеться у документі.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в зв'язку із анексією Криму.

 

Як писало QHA, 28 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про українських політв'язнів. У тексті резолюції наголошується, що близько 70 громадян України, яких тримають в Росії, є політичними в'язнями. У документі потрібно звільнити в'язнів Кремля, а до того — забезпечити повне дотримання їхніх прав, у тому числі — шляхом дотримання заборони на катування і нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження і покарання.

 

Джерело: Delfi.lt

QHA