ВІЛЬНЮС (QHA) -

Державна комісія з литовської мови ухвалила рішення затвердити альтернативний варіант назви Грузії — Сакартвело, йдеться у повідомленні комісії.

Як повідомив глава відомства Аудріс Антанайтіс, у зв'язку із новою назвою грузинський народ може називатися картвелами, а жителів усієї Грузії будуть називати сакартвелами.

За його словами, комісія цілий місяць консультувалася з посольством Грузії, яке передало і позицію грузинських мовознавців.

— Це унікальний жест з боку Литовської Республіки, приурочений до сторіччя відновлення незалежності Грузії і створення Першої Демократичної Республіки, яке ми відзначимо 26 травня 2018 року, — заявили грузинські дипломати.

Разом з новою назвою "Грузія" також буде використовуватися у литовській мові. У Вільнюсі відзначили, що альтернативний варіант буде дозволений і в офіційних документах.

Використовувати іншу назву країни, близьку до грузинської мови, просить Грузія, яка стверджує, що нинішня є русифікованою.

Раніше повідомлялося, що у Литві створили групу друзів українського Криму, яка має підтримувати міжнародні проекти з відновлення територіальної цілісності України.

Група буде підтримувати дипломатичні, інформаційні та економічні ініціативи, які спрямовані на деокупацію півострова.

Джерело: Delfi

QHA