КИЇВ (QHA) -

На думку Іллі Пономарьова, можлива симетрична відповідь Кремля на рішення України ввести візовий режим зашкодить, у першу чергу, простим українцям.

Цю думку він висловив у прямому ефірі українського ресурсу «Обозреватель».

— Я передбачаю великі проблеми, пов'язані з Кримом. У мене мало сумнівів, що Російська Федерація симетричним чином введе візи зі свого боку. А це означає поділ сімей, і ті люди, які в Криму, не зможуть туди потрапити без віз. Це призведе до того, що українським громадянам буде простіше отримати російський паспорт, щоб мати можливість їздити на півострів. Російська Федерація буде в масовому порядку користуватися, і подібне рішення буде негативним для національної безпеки країни, — підсумував екс-депутат.

Крім того, він повторив тезу про велику кількість наших «заробітчан» у РФ, які висилають до країни гроші, підтримуючи свої сім'ї:

— Це все буде додатково негативно впливати на економічну активність в Україні, — зазначив він.

Нагадаємо, що Ілля Пономарьов виявився єдиним законодавцем РФ, який проголосував у березні 2014 року проти анексії Росією Криму. За свою принципову позицію політик був змушений покинути батьківщину і нещодавно він отримав вид на проживання в Україні.

Відзначимо, що більшість українців вважають, що введення візового режиму з Росією допоможе Україні захистити себе від зовнішньої агресії, а значне число російських політемігрантів також виступають проти введення віз, але з іншої причини.

Приміром, Ольга Курносова в ексклюзивному коментарі для «QHA» висловила думку про те, що прикордонний контроль не менш ефективний, ніж посольські бар'єри.

До того ж, симетрична дія Кремля, на її думку, призведе до того, що українським родичам для проїзду до Крим потрібно буде запитувати візи в російському посольстві та в консульствах, тим самим побічно погоджуючись з тим фактом, що Крим уже — не зовсім український. Існують ще й ризики в області пропагандистського PR з боку Москви. Ну і, нарешті, введення віз ускладнить можливість російської опозиції залишати Росію у випадку переслідування з боку влади.

— У мене самої був такий випадок. Необхідно було терміново виїжджати. Було запрошення до Італії, але не було часу оформити візу в посольстві, тому і змушена була залишати країну через Україну, з якою у РФ — безвізовий режим, — сказала політемігрантка.

Як вчора інформувало QHA, Верховна Рада планувала розглянути на своєму пленарному засіданні 6 жовтня проект постанови №4030 про звернення до Кабміну щодо припинення дії угоди між урядом України та урядом РФ про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації. Але до розгляду цього пункту порядку денного справа не дійшла.

ФОТО: інтернет

QHA