ВІЛЬНЮС (QHA) -

Президент Литви Даля Грібаускайте нагородила заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Лицарським хрестом Ордена за заслуги перед Литвою. Урочистий захід відбувся у президентському палаці, під час візиту Ільмі Умерова в Литву, повідомив заступник голови Меджлісу на своїй сторінці у Facebook.

— Президент Даля Грібаускайте 6-го липня вручила мені високу нагороду — Орден «За заслуги перед Литвою». Нагорода за події 28-річної давності. Тоді, навесні 1990 року, у відповідь на вихід Литви з СРСР і проголошення незалежності, була організована так звана економічна блокада Литви. Кримські татари, які борються за повернення на Батьківщину з депортації, незважаючи на величезні соціально-побутові проблеми (більшість не мали житла, жили у наметах і землянках) вирішили надати гуманітарну допомогу литовському народу. А я очолював делегацію, яка доставила зібраний вантаж до Вільнюса, — написав він.

Ільмі Умеров висловив подяку Литві за підтримку кримський татар.

— Окремо відзначу велику і дуже продуктову роботу нашого українського посольства у Литві — посла Володимира Яценківського і його відмінну команду, а також представника Меджлісу в Литві професора Адаса Якубаускас. Вони у постійному і тісному контакті з литовською владою, регулярно і оперативно інформують їх про події в Україні та Криму, про українських політв'язнів у Росії.

Заступник голови Меджлісу нагадав про підтримку України з боку Грібаускайте.

— На відміну від деяких лідерів держав, які вважають себе «прагматиками», президент Литви Даля Грібаускайте безкомпромісно займає проукраїнську позицію. Депутати парламенту, члени уряду і низка фахівців кваліфіковано допомагають Меджлісу кримськотатарського народу в підготовці правових документів.

Під час свого візиту в Литву, Ільмі Умеров обговорив з дипломатами і політиками заходи з деокупації Криму, а також звільнення українських політв'язнів.

— Йшлося про необхідність продовження політичного, дипломатичного та економічного тиску на РФ.

Нагадаємо, Ільмі Умеров під час свого візиту до Туреччини заявив, що потрібно інформувати світову громадськість про те, що відбувається в окупованому Криму. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу підкреслив, що якщо не вести перемовини про ситуацію на анексованому півострові, є ймовірність, що репресії триватимуть «ще більш грубо, більш різко і рішуче».

QHA