КИЇВ (QHA) -

Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської направив лист її російській колезі Тетяні Москальковій з проханням встановити деталі затримання, умови утримання, а також дотримання прав затриманого в Росії журналіста Національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка.

— Ми цікавимося декількома аспектами. Йдеться про те, за що затримали журналіста, подробиці затримання, в чому звинувачують, як було дотримане право на захист, чи не чинили на нього психологічний або фізичний тиск, — розповів представник омбудсмена Михайло Чаплига в коментарі кореспонденту QHA.

Також він уточнив, що сьогодні, 6 жовтня, планується телефонна розмова Лутковської та Москалькової з приводу затримання Романа Сущенка.

Як повідомлялося, 30 вересня у Москві співробітники ФСБ затримали українського журналіста Романа Сущенка за підозрою в «шпигунстві».

Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував його на два місяці.

У Києві назвали затримання журналіста провокацією, а його звинувачення в шпигунстві надуманими.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує підняти питання про затримання Сущенка під час візиту до Страсбурга (Франція) на Дні українських реформ у Раді Європи.

ФОТО: інтернет

QHA