КИЇВ (QHA) -

Напад на радницю мера Херсона Катерину Гандзюк був частиною плану з дестабілізації півдня України через тиск на громадських активістів, заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, справа Гандзюк є резонансною, у першу чергу через особистість самої потерпілої.

— Справа Гандзюк дійсно є резонансною. У першу чергу — через особистість самої потерпілої. А з іншого боку, це була частина, як мені здається, плану з дестабілізації півдня України внаслідок тиску на громадських активістів.

За словами Генпрокурора, він особисто відвідав Гандзюк у лікарні й говорив з нею до того, як вона поспілкувалася з поліцією. Луценко також пояснив, чому справу активістки ведуть Нацполіція і СБУ.

— Справу щодо передбачуваного виконавця замаху на Гандзюк, якого затримали, веде поліція. СБУ за моєю вказівкою зареєструвала справу про ймовірних замовників. Поліція рухається своїм слідом знизу, СБУ рухається зверху.

Говорячи про одного з підозрюваних він зазначив, що той раніше був судимий і нього було, як мінімум, двоє співучасників.

— Один підозрюваний затриманий, він раніше судимий. Ми вже знаємо, у кого точно придбали кислоту, де вона зберігалася. Відпрацьовуємо сліди навколо цього ... Я не можу сказати про всі ниточки, за якими ми зараз рухаємося.

Раніше повідомлялося, що радниця міського голови Херсона не впізнала у Миколі Новікову чоловіка, який на неї напав.

QHA повідомляло, що першим підозрюваним у нападі на радницю мера Херсона Катерину Гандзюк є Микола Новіков. Незабаром поліція оприлюднила фото ймовірного другого учасника нападу на радницю мера Херсона.

Нагадаємо, 31 липня, невідомий чоловік облив кислотою Катерину Гандзюк. Інцидент стався з активісткою після виходу з дому. Очевидці повідомили, що одяг і волосся Гандзюк диміли від роз'їдання кислотою.

Джерело: УП

QHA