КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко виступає за денонсацію договорів у рамках СНД, за винятком тих, які стосуються транзиту, визнання дипломів і працевлаштування. Про це сьогодні, 16 квітня, на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту заявила представник глави держави у Верховній Раді Ірина Луценко.

— Верховний головнокомандувач закликає уряд провести інвентаризацію усіх багатосторонніх договорів між членами СНД, щоб денонсувати окремі договори, залишивши тільки ті, які прагматично необхідні Україні, як то визнання дипломів, визнання працевлаштування і договір про транзит, та інші, які будуть необхідні для роботи України і економіки України, — зазначила вона.

За її словами, президент вже неодноразово заявляв про намір України припинити участь в статутних органах СНД.

Луценко також зазначила, що Порошенко має намір внести до парламенту законопроект про одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, які не сумісні з національними інтересами України і реалізацією її права на самооборону.

— Такий крок йому дозволяє зробити 75-а стаття Віденської конвенції про міжнародні договори 1969 року, — сказала вона.

Нагадаємо, раніше Порошенко під час 11-го Київського безпекового форуму заявив, що Україна припинить офіційну участь в статутних органах Співдружності Незалежних Держав і закриє своє представництво при інститутах СНД у Мінську.

Відзначимо, після початку збройної агресії Росії Україна, як представник в СНД, ініціювала невідкладне скликання 7 березня 2014 року в Києві позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ СНД для ухвалення відповідної заяви РМЗС про ситуацію в окремих регіонах України, включаючи Автономну Республіку Крим. Однак, Співдружність Незалежних Держав, на відміну від інших міжнародних організацій (ООН, ЄС, РЄ, ОБСЄ), усунулася від ухвалення відповідальних політичних рішень щодо базових принципів існування СНД.

З огляду на це, українська сторона нотою МЗС України від 19 березня 2014 року заявила про припинення головування в СНД. Відповідно, починаючи з квітня 2014 року, співробітництво України в рамках СНД зведено до мінімуму. Україна вийшла з низки багатосторонніх угод в рамках Співдружності і призупинила членство у багатьох органах галузевого співробітництва.

QHA