КИЇВ (QHA) -

 

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що подає заяву про відставку.

Про це він заявив сьогодні, 6 листопада, доповідаючи у Верховній Раді стосовно розслідування у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк.

За його словами, парламент і Президент повинні розглянути заяву про відставку до кінця тижня.

Обурення Луценка викликала критика громадських активістів, яка виникла після смерті Катерини Гандзюк в лікарні.

— Все, що я обіцяв по Катерині Гандзюк в лікарні, робилося і буде робитися. Але двовладдя в країні, коли правову систему знищують навіть за розкриті злочини, я для себе допустити не можу, — сказав Луценко.

На його думку, тимчасова слідча комісія (ТСК) з розслідування справи Гандзюк буде неефективною.

— Вам вирішувати, чи Мустафа Найєм (нардеп - ред.) буде керувати слідством та встановлювати з екранів телевізора винних, або правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність.

Луценко також обурився тим, що 5 листопада відбувся "витік інформації" по одному з тих, кого слідство вважає причетним до замовлення злочину.

Йдеться про те, що організатори спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" в Facebook оприлюднили заяву, згідно з якою посередником між виконавцями злочину і замовником є ​​Ігор Павловський, помічник депутата від "Блоку Петра Порошенко" Миколи Паламарчука.

— Під час піару на крові, який розгорнула частина тих, хто хоче всіляко опорочити владу, а не допомогти слідству, одна з версій слідства витекла в ЗМІ. Витік інформації підірвав успішність діяльності слідства, — сказав Луценко.

Всього, за словами генпрокурора, у слідства є підозри щодо 12 осіб, які можуть бути ймовірними замовниками злочину. Причому деякіх з них називала слідству сама Гандзюк.

Луценко також підкреслив, що імена всіх виконавців встановлені. Йдеться про п'ятьох підозрюваних. За інформацією правоохоронців, всі вони воювали на Донбасі.

Двоє з них перебувають під вартою. Решта - під домашнім арештом "завдяки співпраці зі слідством".

За словами Луценка, їхня провина "майже доведена". До кінця року їхні справи повинні передати до суду.

 

 Правозахисниця Тетяна Печончик повідомила, що заявою про відставку Луценко відреагував на заклик громадськості.

 


Віце-спікер Верховної Ради та член фракції "БПП" Ірина Геращенко заявила, що коаліція не підтримає відставку Луценка.

— Прошу спікера поставити це питання на голосування і всі побачать, скільки голосів дасть коаліція.Голова Нацполіціі Князєв повідомив, що у справі про напад на Катерину Гандзюк зібрана вся доказова база.

У день смерті Гандзюк в містах України пройшли акції з вимогою знайти винних в її вбивстві. У Києві акція відбулася під будівлею МВС. Прийшло близько 500 осіб. На тротуарі виклали напис "Її вбили".

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в опіковому центрі Київської міської клінічної лікарні №2. За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб після численних операцій.

31 липня херсонську активістку облили сірчаною кислотою, вона отримала хімічні опіки і частково втратила зір.

 


Джерело: BBC, Украинская Правда

QHA