КИЇВ (QHA) -

Жителів окупованого Криму не будуть позбавляти українського громадянства, якщо вони брали участь у виборах інших країн, служили у Збройних силах РФ або у лавах бойовиків на сході України, а також якщо вони отримали російський паспорт не за власною волею. Про це повідомила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

— Наші громадяни, які змушені були здійснити ті чи інші дії на цій окупованій території для того, щоб зберегти життя, щоб не потрапити до в'язниці, щоб мати можливість годувати сім'ю, які змушені були брати участь в референдумі під дулами автоматів або їх змусили служити в російській армії або у так званих «ЛНР» і «ДНР», не будуть нести відповідальність і не будуть позбавлені громадянства України, — зазначила вона.

Луценко також заявила, що позбавляти українського громадянства будуть тих, хто «скористався певними можливостями», брав участь у виборах іншої країни або служив у Збройних силах іншої країни за власним бажанням.

Представник президента у Верховній Раді наголосила, що проект закону знаходиться на розгляді у парламентських комітетах. Його планують доопрацювати до другого читання.

QHA повідомляло, що у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь в голосуванні на незаконних виборах президента Росії на території окупованого Криму.

Пропонується вважати участь в таких "виборах" підставою для позбавлення українського громадянства. Норма стосується усіх громадян України, які голосували на незаконних виборах президента РФ в окупованому Криму.

Пізніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що законопроект про позбавлення громадянства жителів окупованого Криму потрібно доопрацювати. Він висловив упевненість, що під час розгляду законопроекту Верховна Рада приведе його до норми відповідно з чинним законодавством України.

Джерело: 112 Україна

QHA