КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що через справу, порушену відносно лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі, на нього чинять тиск. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

— Думаю, що зараз справу розвалюють виключно політизацією цієї справи. На мене останній тиждень чиниться колосальний тиск, щоб я закрив очі на те, що дозволяє собі апатрид Саакашвілі, — цитує Сарган Луценко.

Генпрокурор додав, що держава, яка не вміє себе захищати від ФСБ і прихильників Януковича, «приречена на розвал».

— Я буду захищати свою державу, навіть якщо мова йде про Саакашвілі, з яким мене пов'язують довгі роки досить теплих відносин. Він перейшов червону межу. Не має права ніхто з тих, хто любить Україну, брати гроші Януковича для повалення влади.

Луценко заявив, що якби Саакашвілі не був винним, то співпрацював би зі слідством.

QHA повідомляло, що Саакашвілі зробив першу заяву після оголошення рішення Печерського суду за його справою. Він сказав, що його «хотіли приховати від народу».

Раніше суддя Печерського суду звільнила Саакашвілі.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області та лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його в сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі своєї сторони Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашвілі та між ними самими.

Саакашвілі інкримінують ч. 2 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створення умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA