КИЇВ (QHA) -

Провокації 9 травня у Дніпрі, внаслідок яких постраждали поліцейські, ветерани АТО і мітингувальники, організували депутати від «Опозиційного блоку». Про це, звітуючи у Верховній Раді про свою роботу на посаді за рік, заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Цензор.НЕТ.

За словами Генпрокурора, один із затриманих 9 травня «тітушок» погодився співпрацювати зі слідством і назвав імена організаторів заворушень.

— Тепер ми вже точно знаємо, хто це організовував та інструктував цих тітушок. Пан керівник опозиційного блоку, у мене погані новини. Вони всі інструктувалися і фінансувалися у вашому штабі на Дніпропетровщині особисто паном Вілкулом та паном Колесником. На цей момент у нас є відео, як вони всі разом заходять в офіс (слава БПП, тому що їхній офіс поруч і у них є відеокамера).

Луценко зазначив, що у слідства є докази цієї інформації, і звернувся до представників «Опоблоку»:

— У зв'язку з цим я хочу до вас звернутися поки що без подання до Верховної Ради, тому що для цього потрібні певні юридичні кроки. Я хочу звернутися з пропозицією допомогти, щоб ваші депутати дали правдиві свідчення для всієї України і принаймні вибачилися за те, що тітушки у вашій голові ще не вивітрилися.

Нагадаємо, 9 травня в Дніпрі під час акції «Марш перемоги» сталася бійка між так званими «тітушками» і ветеранами АТО. В результаті конфлікту за медичною допомогою звернулися шестеро поліцейських і вісім учасників масових заходів, які отримали здебільшого травми голови.

Повідомляється, що 15 затриманим повідомили про підозру. Серед них — організатори, координатори, активні учасники заворушень, а також «касири», які розплачувалися з «тітушками».

Як писало QHA, після інциденту у Дніпрі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звільнив керівництво поліції міста.

QHA