КИЇВ (QHA) -

Солом'янський районний суд Києва встановив підробку документів про продаж главою Радикальної партії Олегом Ляшко автомобіля Mercedes-Benz S 500L Matic за 2,2 млн гривень, йдеться в ухвалі суду від 18 квітня, оприлюдненій в Єдиному реєстрі судових рішень 3 травня.

Відзначається, що експертизу провели в рамках розслідування Національного антикорупційного бюро щодо можливого незаконного збагачення, декларування недостовірної інформації та використання підроблених документів народним депутатом.

Так, в електронній декларації за 2015 рік Ляшко вказав отримання 2,2 млн гривень доходу від продажу автомобіля кандидату від РП на позачергових виборах 2014 року Вероніці В'юн. У той же час, допитана як свідок В'юн спростувала факт придбання цього автомобіля у Ляшка, підписання з цього приводу будь-яких документів, а також передачу грошей.

На думку слідства, це може свідчити про використання Ляшком підроблених документів для "відмивання" 2,2 млн гривень. Під час розслідування було встановлено, що перереєстрацію автомобіля проводила компанія "Контракт-Авто". Підставою для перереєстрації стала, у тому числі, заява підписана В'юн.

У той же час судова почеркознавча експертиза встановила, що підписи в документах з перереєстрації зроблені не В'юн, а іншою особою. Суд задовольнив клопотання НАБУ і надав доступ до документів, які містять відомості про абонентів, які перебували під час перереєстрації автомобіля біля будівель компанії "Контракт-Авто" і сервісного центру Міністерства внутрішніх справ.

Раніше QHA повідомляло, що Національне антикорупційне бюро підозрює лідера Радикальної партії в одержанні неправомірної вигоди у зв'язку із виграшами в лотерею.

Відповідно до реєстру судових рішень, Ляшко задекларував виграші у лотерею на суми 283 тис гривень і 134 тис гривень 24 жовтня 2017 року, однак згідно з листом "Української національної лотереї", протягом жовтня 2017 року виграшів у таких сумах не зареєстровано.

Джерело: Лівий берег

QHA