КИЇВ (QHA) -

До Міжнародного дня корінних народів МІП спільно з Меджлісом кримськотатарського народу організувало інформаційну кампанію під слоганом "Корінні народи Криму — багатство України". Про це 9 серпня повідомила перший заступник Міністра інформполітики Еміне Джапарова.

Як передає кореспондент QHA, кампанія представлена ​​бордами і сітілайтами. Зокрема, створено тематичну фотовиставку — на фото зображені представники корінних народів Криму в національному одязі, і текст, що розповідає про елементи їхнього національного одягу.

Виставка декілька тижнів працюватиме в Укрінформі.

Також МІП підготувало відеоролики і аудіоролики англійською та українською мовами для трансляції у теле-, і радіоефірах. Зокрема, три відеоролика на ту ж тему "Корінні народи Криму — багатство України", які розповідають про караїмів, кримчаків і кримських татар.

Еміне Джапарова підкреслила, що кампанія під слоганом "Корінні народи — багатство України" не політична, вона просвітницька і об'єднавча. Вона спрямована на те, щоб показати багатство корінних народів української держави, зокрема, кримських татар завдяки яким зберігається зв'язок з Україною в Криму.

— Ця кампанія важлива, адже українці мають знати про кримських татар, вони не повинні дистанціюватися від них. У ролику є слова, що Україна — це нація, яка незважаючи на біль, сміється. І кримські татари — теж. Такі кампанії є сильним сигналом до Криму, що Крим не забувають. Цим роликом ми хотіли показати, що для кожного українця Крим близький, що Крим є частиною багатства українського суспільства, — повідомляє Джапарова.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також повідомив, що у цьому році на материковій Україні проведуть заходи культурного формату в Мелітополі, де свою культуру і самобутність представлятимуть караїми і кримські татари, чиї спільноти там живуть.

Говорячи про нинішню дату в Криму, Еміне Джапарова зазначила, що в умовах окупації насправді не можна говорити про те, щоб адекватно відзначати Міжнародний день корінних народів.

— Окупаційна влада "відзначила" Міжнародний день корінних народів нещодавно звільнивши керівника Драмтеатру Біляла Білялова. Декларуючи збереження культури, Росія на практиці знищує культуру та ідентичність корінних народів Криму, — зазначила Джапарова.

Довідка. Міжнародний день корінних народів світу відзначається 9 серпня з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, яка своєю резолюцією затвердила його у 1994 році. Цей день присвячений питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їхніх прав, багатства культури і надбання.

У 2014 році Україна приєдналася до Декларації про права корінних народів світу.

На сьогодні 370 млн представників корінних народів проживає майже у 70 країнах світу. Вони розмовляють майже 4 тисячами мовами. Ці народи потребують особливого ставлення і збереження, оскільки багато хто з них на межі зникнення.

QHA