КИЇВ (QHA) -

Україна має декілька варіантів використання заяви Путіна щодо проведення «референдуму» в Криму, заявив QHA політичний експерт Євген Магда.

За його словами, перший варіант — привернути увагу світових мас-медіа до заяви президента РФ щодо "референдуму" в Криму, зробленої під час спільної прес-конференції Володимира Путіна і Дональда Трампа.

— Другий — долучити стінограму цієї прес-конференції до документів, які Україна може подати в суд у якості одного з доказів російської окупації Криму і втручання РФ у внутрішні справи України, — зазначив він.

За його словами, це буде найправильніший варіант у цій ситуації.

Магда нагадав, що українське законодавство забороняє проведення референдуму на території України.

Експерт зазначив, що світова громадськість приділятиме увагу заяві Володимира Путіна, якщо Київ підтримає цю тему на порядку денному.

Відзначимо, раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що українські дипломати і юристи мають використовувати виголошені на прес-конференції у Гельсінкі слова Володимира Путіна про організацію Росією так званого "референдуму" в Криму 2014 року під час підготовки позовів до міжнародних судів.

За її словами, таким чином господар Кремля фактично визнав, що РФ стоїть за незаконним референдумом в Криму.

Як писало QHA, український вчений, доктор юридичних наук, професор Олександр Мережко прокоментував заяву Путіна про організацію Росією "референдуму" в Криму. За його словами, зізнання Путіна, що в Криму відбувся "референдум", цілком достатньо, щоб говорити про його неправомірність.

QHA